Oferowana do sprzedaży nieruchomość mieści się w Nowej Wsi, powiecie olsztyńskim, gminie Purda, woj. warmińsko-mazurskim na terenie Puszczy Napiwodzko-Ramuckiej (http://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Napiwodzko-Ramucka)

Jest to obszar, na którym obwiązuje Natura 2000. Natura 2000 – to program utworzenia w krajach Unii Europejskiej wspólnego systemu (sieci) obszarów objętych ochroną przyrody. Celem programu jest zachowanie określonych typów siedlisk przyrodniczych, oraz gatunków, które uważa się za cenne i zagrożone w skali całej Europy.

Nowa Wieś jest uroczą wioską turystyczną, położoną 15 km Olsztyna.
Dojazd do Olsztyna jest wręcz wspaniały. Bardzo dobrej jakości droga asfaltowa, prowadząca niemalże pod samą działkę, poprzez przepiękne obszary leśne puszczy Napiwodzko-Ramudzkiej.

Nowa Wieś jest bardzo dobrze skomunikowana z Olsztynem (dojazd olsztyńskimi busami lub pks). Coraz więcej Olsztynian buduje domy w Nowej Wsi. We wsi znajduje się przedszkole, szkoła podstawowa, sklepy, poczta, kościół, ośrodek zdrowia.


Przez Nowa Wieś przebiega Niebieski szlak rowerowy gminy Purda (Olsztyn-Butryny), Czerwony szlak rowerowy gminy Purda (Olsztyn-Łajs). 4 km na południowy wschód znajduje się urocza letniskowa osada Łajs położona na historycznej granicy Warmii i Mazur.

Więcej informacji - Nowa Wieś (wieś w powiecie olsztyńskim)

W bliskim sąsiedztwie nieruchomości dla miłośników wypoczynku nad wodą znajduje się kilka jezior: Duża Czerwonka, Mała Czerwonka, Jezioro Łajskie i największe Jezioro Kośno.

Nowa Wieś to również zabytki:

- Neogotycki kościół na wzgórzu, dawniej ewangelicki, obecnie katolicki (filia parafii w
  Butrynach)
- Stary cmentarz ewangelicki na wzgórzu (funkcjonował do czasu powstania parafii
  ewangelickich w Nowej Wsi)
- Cmentarz przy kościele (dawny cmentarz ewangelicki)
- Budynek dawnej szkoły
- Zabudowa z chałupami mazurskimi

Nieruchomość usytuowana jest przy ścianie lasu, co zachwyci każdego miłośnika przyrody.
Na działce panuje cisza, przerywana śpiewem ptaków i odgłosami lasu, wymarzone miejsce do życia, pracy i odpoczynku.
Powiększ

Powiększ

Powiększ

Numer telefonu do kontaktu: 537-777-177 , e-mail: dom.podolsztynem@wp.pl

strona główna / budowa / o nieruchomości / położenie