Oferujemy do sprzedaży urokliwy dom jednorodzinny, który budowaliśmy od podstaw dla Siebie do zamieszkania, a nie na sprzedaż. To nie jest droga prowizorka od Developera. Podkreślamy to, ponieważ wszystkie materiały użyte do budowy domu są najwyższej jakości, polskich i europejskich producentów, wybierane były z należytą starannością i rozwagą, z najwyższych pólek cenowych. Nie uznajemy prowizorek, partaniny i bylejakości. Podkreślić tutaj należy, że dom zbudowany i wykończony jest zgodnie ze sztuką budowlaną przez bardzo dobrych fachowców, z polecenia, którzy dowiedli, że warto było im zaufać. Każdy, kto choć odrobinę zna się na budowie dostrzeże jak starannie jest zbudowany i wykończony.

Dom jest wysoce energooszczędny ogrzewany pompą ciepła.
W całym domu zarówno na parterze jak i na poddaszu zastosowano ogrzewanie podłogowe.

Materiały jakie zostały użyte do budowy to:


- fundamenty – ławy fundamentowe wykonane z betonu klasy B-25. Fundamenty z bloczka betonowego.
UWAGA! Bloczki fundamentowe zwieńczone są u góry zbrojonym wieńcem, co jest spotykane bardzo sporadycznie i wyłącznie w domach budowanych przez inwestora na własne potrzeby. Ściany fundamentowe zabezpieczone przed wilgocią z obu stron niemieckim preparatem bitumicznym firmy Quix-mix. Ściany fundamentowe ocieplone styropianem fundamentowym grubości 15cm. Następnie zabezpieczone bardzo grubą siatką firmy Termo Organika o gramaturze 170g/m2 i zatopioną w kleju niemieckiej firmy Quix-mix.
Całość zabezpieczona folią kubełkową.
Powiększ

- Porotherm – pustak ceramiczny o bardzo dobrych parametrach termoizolacyjnych austriackiej firmy Wienerberger największego na świecie producenta cegieł, oraz drugiego w Europie producenta systemów dachowych. Ściany murowane na cienką spoinę, co likwiduje do minimum mostki termiczne.

- Ocieplenie budynku na zewnątrz – styropian grafitowy typu twardego dach/podłoga firmy Termo Organika grubości 20cm, zabezpieczony grubą siatką o gramaturze 175g/m2 firmy Termo Organika.

Siatka zatopiona w kleju niemieckiej firmy Quix-mix.
Zabezpieczenie warstwy ocieplenia siatką o tak wysokiej gramaturze i zastosowanie twardego styropianu typu dach/podłoga daje nam gwarancję, że uderzenie np. piłką o ścianę nie spowoduje żadnych uszkodzeń.

- Ocieplenie pod posadzką – styropian grafitowy typu twardego dach/podłoga firmy Termo Organika grubości 30cm. Dodatkowo 3cm styropianu z naklejoną folią aluminiową pod ogrzewanie podłogowe.

- Ocieplenie poddasza – 15cm+10cm wełna mineralna Super-Mata firmy Isover. Współczynnik przewodzenia ciepła 0,033. Bardzo gruba zbrojona folia aluminiowa, paroszczelna firmy Strotex o gramaturze 150g na m2. Podwójna płyta gipsowo-kartonowa 12,5mm i 9,5mm ogniochronna. W łazienkach ognio – wodo ochronna.

- Okna dachowe - pakiet 3 szybowy, antywłamaniowe firmy Fakro.

Powiększ

Powiększ
- Stolarka okienna firmy Vetrex. Okna kolor złoty dąb, pakiet trzyszybowy, przeciwwyważeniowe, szyby antywłamaniowe, fabrycznie zamontowane kontaktrony ( system ostrzegania antywłamaniowego). Okna zamontowane w technologii ciepłego montażu. Wysokiej klasy klamki antywłamaniowe Secustic z kluczykiem kolor stare złoto.

- Stolarka drzwiowa - renomowanej polskiej firmy WIKĘD, kolor złoty dąb, wysokiej klasy drzwi antywłamaniowe, ciepła futryna, zamontowane w technologii ciepłego montażu, certyfikowane zamki typu Gerda.

- Rolety zewnętrzne antywłamaniowe sterowane elektrycznie.

- Dach wykonany jest metodą klasyczną pełnego deskowania. Więźba i deskowanie w całości wykonane z drewna modrzewiowego przez mazurskich cieśli z prawdziwego zdarzenia. Przekrój krokwi 8x22cm.

Powiększ
- Dachówka – niemieckiej firmy Creaton typ MZ3, kolor miedziany, sprowadzona na zamówienie z Niemiec (50 lat gwarancji).

Rynny i obróbki blacharskie wykonane z tytan-cynku (120 lat bez konserwacji) w kolorze grafitowym.

Kominki wentylacyjne i odpowietrzające na dachu nie są plastikowe, a oryginalne ceramiczne firmy Kreaton wykonane z ceramiki w kolorze dachówki i sprowadzone na zamówienie z Niemiec.

Powiększ

- Wkład kominowy niemieckiej firmy Schiedel.
Zaprawa i fuga kominowa niemieckiej firmy Quix-mix. Komin od stropu – wykonany z pełnych cegieł klinkierowych niemieckiej firmy Feldhaus sprowadzone na zamówienie z Niemiec.

Powiększ

Numer telefonu do kontaktu: 537-777-177 , e-mail: dom.podolsztynem@wp.pl

strona główna / budowa / o nieruchomości / położenie